Z myślą o naszych małych pociechach 22 października 2019 r. w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty zorganizowane dla Rodziców przez specjalistów Przedszkola: psychologa
i logopedę. Zajęcia te rozpoczęły cykl spotkań, które w przyszłości będą odbywały się regularnie dwa razy w ciągu roku szkolnego.

Celem takich warsztatów jest:

• popularyzowanie wiedzy o dziecku i jego rozwoju z zakresu pracy logopedy i psychologa przedszkolnego
  • zapoznanie Rodziców z narzędziami (możliwościami, formami pracy), które każdy rodzic może stosować w domu w formie wspólnych zabaw i podczas codziennego spędzania czasu,
    a które mogą wspierać rozwój dziecka
  • udzielanie poradnictwa w zakresie potrzeb Rodziców i dzieci
  • podejmowanie działań profilaktycznych (zapobiegającym niektórym trudnością, jakie mogą wystąpić w trakcie rozwoju dziecka)
  • integracja Rodziców, pracowników Przedszkola

Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze a poświęcony temu czas z pewnością nie pójdzie na marne. Mamy nadzieję, że każdy Rodzic znalazł coś ciekawego dla siebie.

Już dziś zachęcamy i zapraszamy serdecznie do brania udziału w kolejnych spotkaniach.