Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyło się także nasze Przedszkole. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla zdrowia i życia mam mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Podczas zajęć omówiliśmy także schemat prawidłowego mycia rąk oraz po zakończonych zajęciach zastosowaliśmy go w praktyce. Na zakończenie zajęć każda grupa wraz z wychowawcami przygotowała plakat pt. Czyste rączki mam i o higienę dbam. Światowy dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności należy kształtować już od najmłodszych lat.  

 

A.Pranszke”