Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były inne niż wszystkie poprzednie. Ograniczone kontakty społeczne są smutne i uciążliwe zwłaszcza dla osób starszych i chorych. Przy czym, dla tej grupy ludzi spotkania stanowią największe zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. Dlatego przedszkolaki z grupy VI „Sówki” przygotowały przedstawienie świąteczne, które pokazały „na żywo” online pacjentom hospicjum w Pucku.

Ta forma kontaktu była dla dzieci wielkim przeżyciem. Wiedziały, że oglądają je chorzy z oddziału oraz miały świadomość jak wielkim darem dla pacjentów jest wirtualna obecność przedszkolaków w hospicjum. Zrozumiały, że pomagać i wspierać można w różny sposób, że pamięć o innych i towarzyszenie im w trudnych chwilach jest darem nie do zastąpienia, że nawet one, małe dzieci, mogą sprawić słabszym, w trudnej sytuacji życiowej, ogromną radość i dać chwile wzruszenia. Przedszkolaki wykonały również świąteczne świeczniki dla pacjentów, którymi ci po obejrzeniu  występu zostali obdarowani. Z całą pewnością występ dzieci i spotkanie z nimi były czasem niezwykłym dla pacjentów z hospicjum a w sercach maluchów to spotkanie pozostawi na długo ślad wzruszenia oraz pamięć o wyjątkowości tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Linki do informacji dotyczących wydarzenia na stronie fb Puckiego Hospicjum:

https://www.facebook.com/puckie.hospicjum/videos/210186064087288

https://www.facebook.com/puckie.hospicjum/photos/a.427215967442521/1755971124566992/

ROZMIAR CZCIONKI
KONTRAST