W poniedziałek, 17 października 2022 roku, w Przedszkolu nr 2 w Redzie, po raz pierwszy, odbyła się akademia dla wszystkich pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy „Słoneczek” oraz „Bystrzaków” przygotowały piosenki i wierszyki prawdziwie opisujące każdego z personelu. Nie zabrakło śmiechu, wzruszenia oraz gromkich braw. Na dowód tego, że przedszkole tworzy drugi dom dla przedszkolaków, za trud włożony w opiekę, wychowanie oraz edukację każdy otrzymał, oprócz wspaniałego występu, podziękowanie wraz z różą.

Korzystając z okazji, że dzień był uroczysty i byliśmy wszyscy razem, odbyło się również pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani dyrektor – Reginy Klein. W uroczystości wzięli udział burmistrz miasta Redy – p. Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza – p. Łukasz Kamiński, sekretarz – p. Hanna Janiak oraz przedstawiciele Rady Rodziców – p. Aleksandra Wolińska oraz p. Joanna Glock. Uroczystości towarzyszyły wielkie emocje. Od dzieci, pracowników, rodziców oraz władz miasta popłynęły słowa podziękowań za wieloletnią pracę, za dobre i czułe serce, za cierpliwość i wyrozumiałość, za każdy dzień spędzony w przedszkolu, za pomoc i poczucie bezpieczeństwa oraz za troskę o wychowanków, pracowników i sprawy przedszkola. Pełnienie funkcji dyrektora to nie tylko sprawowanie powierzonych obowiązków, ale także misja wymagająca wiedzy, umiejętności, wyczucia i rozwagi. Nasza pani dyrektor wykonała tę misję wzorowo. Pani Dyrektor nie kryła wzruszeń odbierając własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki, kwiaty, życzenia i podziękowania od zaproszonych gości oraz społeczności przedszkolnej.

Podziękowanie dla Pani Dyrektor Reginy Klein

        Nasza droga Pani Dyrektor, przez 15 lat pokazywałaś nam z jaką odpowiedzialnością
i zaangażowaniem należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro dziecka i nas – swoich pracowników. W dniu przejścia na emeryturę życzymy realizacji wszystkich planów i marzeń, aby te odkładane na później spełniły się teraz. Życzymy również dobrego zdrowia, radości i spokoju w życiu osobistym. 

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które nam Pani poświęciła.

Pracownicy Przedszkola nr 2 w Redzie

 

Podczas uroczystości została także przedstawiona, doskonale znana przedszkolnej społeczności, pani Katarzyna Korkosz, która od 25 października obejmie stanowisko dyrektora naszej placówki. Serdecznie gratulujemy wygranej w konkursie. Życzymy wytrwałości, satysfakcji oraz innowacyjności w nowej, jakże ważnej funkcji, jaką jest zarządzanie placówką oświatową.

GALERIA ZDJĘĆ