Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym 8 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty dla rodziców, przygotowane przez specjalistów. Warsztaty odbyły się w dwóch blokach. Pierwszy blok – logopedyczny, dotyczył problemu prawidłowego toru oddechowego.

Pani logopeda przedstawiła istotne wskazówki na temat prawidłowego toru oddechowego, fazy wydechu oraz jakie konsekwencje niesie za sobą nieprawidłowy tor oddechowy. W trakcie warsztatów pokazano rodzicom różne formy zabaw, które wspierają i motywują dzieci do realizowania ćwiczeń oddechowych zarówno w domu jak i na zajęciach logopedycznych, a które w prosty sposób można przygotować samodzielnie.
W drugim bloku – z psychologiem przedszkolnym – poruszono temat umiejętności społecznych dzieci. Zainteresowani rodzice poznali i przećwiczyli w jaki sposób właściwie uczyć dzieci używania zwrotów grzecznościowych, rozumienia
i nazywania swoich emocji. Każdy rodzic miał okazję, aby poruszyć tematy ważne dla siebie.

Bardzo dziękujemy za aktywny udział.