Szlachetna paczka

Szanowni Państwo, już kolejny raz otwieramy swoje serca aby pomóc komuś uwierzyć w lepsze 'jutro’. W tym roku wybralismy niezwykła rodzinę, której historia może rozmrozić nawet najgrubszy lód. Pani Katarzyna jest niezwykle skromna osobą, mimo możliwości jakie daje fundacja 'Szlachetna paczka’ Ona prosi darczyńców jedynie o najpotrzebniejsze rzeczy dla siebie i swoich niezwykle uroczych córek.
Boże Narodzene to dla Nas wszystkich szczególnie magiczny czas. Dzięki sile Naszych serc możemy sprawić, że świąteczna magia zostanie zauważona oraz doceniona.

czytaj dalej…

Konkurs na ozdobę choinkową

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w corocznym konkursie na 'Ozdobę choinkową’. Technika wykonania prac jest dowolna. Gotowe ozdoby można przynosić do wychowawców grup do 14 grudnia. Wszystkie prace będą zdobiły Nasza choinkę, która już niebawem pojawi się na dolnym korytarzu Naszego przedszkola.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia oraz jak najlepszej zabawy podczas tworzenia swoich autorskich prac 🙂

Dnia 22.11.2023r. w Naszym Przedszkolu odbyły się niezwykłe i pełne energii zajęcia pokazowe z elementami sztuk walki przeprowadzone przez trenerów klubu sportowego Feniks Reda. Dzieci oprócz świetnej zabawy miały również okazję same spróbować podstawowych elementów sportów walki.
Uśmiechy i entuzjazm dzieci były nie do opisania.
Dziękujemy Feniks Reda.

Rodziców, zainteresowanych dodatkowymi zajęciami dla dzieci zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizatora.

Przedszkole nr 2 w Redzie serdecznie zaprasza do wsparcia akcji charytatywnej organizowanej przez Wolontariat Pomorskich Szpitali Specjalistycznych. Skarpetki oraz mini kosmetyki zbieramy do 27 listopada 2023r. Dary będzie można składać do oznakowanego pudełka, który znajduje się przy administracji Przedszkola.

Konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej

Dnia 15 listopada 8 dziewczynek z grupy Pszczółki miało ogromną przyjemność wziąć udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w przedszkolu Mapeciaki w Redzie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, choć pogoda za oknem deszczowa i chłodna a konkurencja zaciekła. Rywalizowało ze sobą aż siedem zespołów w kategorii sześciolatków z placówek redzkich i wejherowskich. Jednak nasze Pszczółki wzleciały na wyżyny swoich umiejętności i wyśpiewały pierwsze miejsce. Profesjonalne jury doceniło wszystkich uczestników i podkreśliło bardzo wysoki poziom wokalny grup.

czytaj dalej…

Reda w kolorach jesieni

9 listopada br. w Przedszkolu nr 3 w Redzie odbyło się oficjalne wręczenie nagród
w III Miejskim Konkursie Plastycznym „Reda w kolorach jesieni”. Z naszego przedszkola piękne prace wykonali:

Mira Marszał i Malwina Stepańczuk z grupy „Motylki” przy pomocy pani Justyny Lewandowskiej,

Agata Domagała i Kamil Okrój z grupy „Sówki” przy pomocy pani Bogusławy Semmerling oraz pani Weroniki Littwin,

Zuzanna Niewiadomska, Nina Wikary, Marharyta Yarova i Yelyzaveta Yarova z grupy „Pszczółki” przy pomocy pani Barbary Kuźniewskiej oraz pani Katarzyny Leszczyńskiej – Bieszke.

czytaj dalej…

Dzisiaj zwracamy się do wszystkich naszych przyjaciół i sympatyków naszego Przedszkola z ogromną prośbą o pomoc i udostępnianie dalej 💚💛💙
Wychowanek naszego Przedszkola potrzebuje wsparcia w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego SYSTEM FM. Pamiętajmy dobro powraca‼️‼️

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ogólne pojęcie zdrowia możemy podzielić na wiele aspektów i jednym z nich jest zdrowie psychiczne, w ostatnich czasach dość istotne. Jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, a może i ważniejsze.

czytaj dalej…

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W miniony piątek, tj. 29 września nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Każda grupa promowała i celebrowała aktywność fizyczną. Dzieci przypomniały sobie, co to zdrowy styl życia oraz dobre nawyki. Przedszkolaki zrozumiały, że sport nie musi być męczący, a można z niego czerpać wiele radości. Od teraz jeszcze bardziej chcą, żeby ruch był nieodłącznym elementem ich codzienności. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą i najskuteczniejszą nauką.

czytaj dalej…