Podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Pisanka Wielkanocna”.

20 marca w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-technicznego pt. „Pisanka Wielkanocna”. Konkurs był adresowany dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Wpłynęło 52 prace. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za piękne prace.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

IV Miejski Konkurs Logopedyczny pt. „Moja ulubiona głoska”

Dziś w Przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym przedszkolakom
w IV Miejskim Konkursie Logopedycznym pt. „Moja ulubiona głoska”. Konkurs był adresowany do 5 i 6 latków uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w SP na terenie miasta Redy. Na konkurs wpłynęło 59 prac.
Laureaci otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Łukasza Kamińskiego nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Dziękujemy za kreatywnie i pięknie wykonane prace oraz za tak liczny udział przedszkolaków z różnych Redzkich placówek w konkursie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej…

32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 28 stycznia w Fabryce Kultury w Redzie odbył się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tym wyjątkowym wydarzeniu mogliśmy uczestniczyć dzięki udziałowi naszej utalentowanej grupy Sówki. Wspaniali artyści, wraz ze wsparciem ze strony Państwa, zaprezentowali emocjonujący występ. Dzięki ich chęciom i zaangażowaniu, przyczyniliśmy się do szczytnego celu tegorocznej zbiórki.

czytaj dalej…

Czerwony Kapturek oraz drobne upominki

Dnia 25.01.2024r. odbyło się spotkanie z zaprzyjaźnionymi seniorami z Klubu Seniora w Redzie z okazji dnia Babci i Dziadka. Grupa Pszczółki przygotowała program artystyczny pt. Czerwony Kapturek oraz drobne upominki. Odwiedziny seniorów stały się już tradycją w Naszym Przedszkolu. Dziękujemy Wam za obecność i mile spędzony czas.

czytaj dalej…

Kolorowo neonowo

Dniem Kolorowo-Neonowo kończymy karnawał w naszym przedszkolu. Przez cały tydzień trwała akcja nietypowych dni.
– W poniedziałek sale przedszkolne wypełniły szalone fryzury.
– We wtorek natomiast odbyła się piżama party.
– Środa była dniem na lewą stronę.
– Zaś w czwartek odbył się prawdziwy lot w kosmos na karnawałową zabawę.
– Piątek upłynął pod znakiem koloru, neonu i brokatu.
Lubimy taki czas w naszym przedszkolu gdzie od obowiązków można oderwać się choć na chwilę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom oraz Pracownikom Przedszkola za tak liczne zaangażowanie się w Karnawałowy tydzień. Kolejny karnawałowy tydzień już za rok!

Bal Karnawałowy

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Kosmiczny Bal Karnawałowy. Już od rana w przedszkolu pojawiły się bajkowe postacie. Na nasz bal przybyły księżniczki, policjanci, strażacy, astronauci oraz wiele innych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Przedszkolaki wraz z Paniami świetnie się bawiły uczestnicząc w wspólnych tańcach i konkursach zręcznościowych. Mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie schodził przedszkolakom z twarzy. Dziękujemy Wychowawcom oraz Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie balowych strojów i kosmicznych dekoracji. To był prawdziwy lot w kosmos.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci 5 i 6 letnie z przedszkoli terenu Miasta Reda do udziału w IV Edycji Miejskiego Konkursu Logopedycznego pt. Moja ulubiona głoska

oświadczenie 2024

Regulamin konkursu

Piżama party

Za nami drugi dzień Karnawałowego Tygodnia – Piżama party! Nie zabrakło więc miłośników ciepłych piżam, szlafroków i kapci. Wśród dzieci w przedszkolnych salach można było spotkać ulubione podusie, kocyki i przytulanki. To był dzień pełen uśmiechu i nieskrępowanej zabawy, podczas którego każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo i komfortowo przebywając w przedszkolu w swojej ulubionej piżamie.

Dzień fryzur

15 stycznia był nietypowym i szalonym poniedziałkiem w naszym przedszkolu. Sale wypełniły się pięknymi, pomysłowymi i kreatywnymi fryzurami. Wszystkim Dzieciom i Paniom serdecznie gratulujemy pomysłowości i podziwiamy za zaangażowanie i pracowitość

Ozdoba choinkowa

„W ostatnich dniach wyłoniono zwycięzców kolejnej edycji konkursu świątecznego pt. „Ozdoba choinkowa”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych przedszkolaków, rozbudzanie wyobraźni oraz promowanie talentów. W ciągu dwóch tygodni spłynęło do nas niemal 70 przeróżnych prac. Wybór zwycięzców okazał się większym wyzwaniem niż podejrzewaliśmy.

czytaj dalej…

Kartka Życzliwości

Pod koniec listopada z okazji dnia życzliwości Przedszkole nr 2 wzięło udział w akcji „Kartka Życzliwości”, której organizatorem było Przedszkole nr 5 Mysłowice. Do akcji dołączyła grupa Pszczółki wykonując kartkę życzliwości i pozdrowień. Wylaliśmy kartkę pocztową z życzeniami i serdecznymi pozdrowieniami z Redy.

czytaj dalej…

Niebo oczami Mikołaja Kopernika

Piątek 8 grudnia to dobry dzień dla naszych przedszkolaków. Dwie zerówkowiczki Sówka Agatka i Pszczółka Gosia zostały laureatkami miejskiego konkursu plastycznego pt. „Niebo oczami Mikołaja Kopernika” organizowanego przez SP nr 2 w Redzie. Agatka zdobyła za swoją pracę wyróżnienie a Gosi udało się zająć pierwsze miejsce.

czytaj dalej…

Szlachetna paczka

Szanowni Państwo, już kolejny raz otwieramy swoje serca aby pomóc komuś uwierzyć w lepsze 'jutro’. W tym roku wybralismy niezwykła rodzinę, której historia może rozmrozić nawet najgrubszy lód. Pani Katarzyna jest niezwykle skromna osobą, mimo możliwości jakie daje fundacja 'Szlachetna paczka’ Ona prosi darczyńców jedynie o najpotrzebniejsze rzeczy dla siebie i swoich niezwykle uroczych córek.
Boże Narodzene to dla Nas wszystkich szczególnie magiczny czas. Dzięki sile Naszych serc możemy sprawić, że świąteczna magia zostanie zauważona oraz doceniona.

czytaj dalej…

Konkurs na ozdobę choinkową

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w corocznym konkursie na 'Ozdobę choinkową’. Technika wykonania prac jest dowolna. Gotowe ozdoby można przynosić do wychowawców grup do 14 grudnia. Wszystkie prace będą zdobiły Nasza choinkę, która już niebawem pojawi się na dolnym korytarzu Naszego przedszkola.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia oraz jak najlepszej zabawy podczas tworzenia swoich autorskich prac 🙂

Dnia 22.11.2023r. w Naszym Przedszkolu odbyły się niezwykłe i pełne energii zajęcia pokazowe z elementami sztuk walki przeprowadzone przez trenerów klubu sportowego Feniks Reda. Dzieci oprócz świetnej zabawy miały również okazję same spróbować podstawowych elementów sportów walki.
Uśmiechy i entuzjazm dzieci były nie do opisania.
Dziękujemy Feniks Reda.

Rodziców, zainteresowanych dodatkowymi zajęciami dla dzieci zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizatora.

Przedszkole nr 2 w Redzie serdecznie zaprasza do wsparcia akcji charytatywnej organizowanej przez Wolontariat Pomorskich Szpitali Specjalistycznych. Skarpetki oraz mini kosmetyki zbieramy do 27 listopada 2023r. Dary będzie można składać do oznakowanego pudełka, który znajduje się przy administracji Przedszkola.

Konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej

Dnia 15 listopada 8 dziewczynek z grupy Pszczółki miało ogromną przyjemność wziąć udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w przedszkolu Mapeciaki w Redzie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, choć pogoda za oknem deszczowa i chłodna a konkurencja zaciekła. Rywalizowało ze sobą aż siedem zespołów w kategorii sześciolatków z placówek redzkich i wejherowskich. Jednak nasze Pszczółki wzleciały na wyżyny swoich umiejętności i wyśpiewały pierwsze miejsce. Profesjonalne jury doceniło wszystkich uczestników i podkreśliło bardzo wysoki poziom wokalny grup.

czytaj dalej…

Reda w kolorach jesieni

9 listopada br. w Przedszkolu nr 3 w Redzie odbyło się oficjalne wręczenie nagród
w III Miejskim Konkursie Plastycznym „Reda w kolorach jesieni”. Z naszego przedszkola piękne prace wykonali:

Mira Marszał i Malwina Stepańczuk z grupy „Motylki” przy pomocy pani Justyny Lewandowskiej,

Agata Domagała i Kamil Okrój z grupy „Sówki” przy pomocy pani Bogusławy Semmerling oraz pani Weroniki Littwin,

Zuzanna Niewiadomska, Nina Wikary, Marharyta Yarova i Yelyzaveta Yarova z grupy „Pszczółki” przy pomocy pani Barbary Kuźniewskiej oraz pani Katarzyny Leszczyńskiej – Bieszke.

czytaj dalej…

Dzisiaj zwracamy się do wszystkich naszych przyjaciół i sympatyków naszego Przedszkola z ogromną prośbą o pomoc i udostępnianie dalej 💚💛💙
Wychowanek naszego Przedszkola potrzebuje wsparcia w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego SYSTEM FM. Pamiętajmy dobro powraca‼️‼️

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ogólne pojęcie zdrowia możemy podzielić na wiele aspektów i jednym z nich jest zdrowie psychiczne, w ostatnich czasach dość istotne. Jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, a może i ważniejsze.

czytaj dalej…

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W miniony piątek, tj. 29 września nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Każda grupa promowała i celebrowała aktywność fizyczną. Dzieci przypomniały sobie, co to zdrowy styl życia oraz dobre nawyki. Przedszkolaki zrozumiały, że sport nie musi być męczący, a można z niego czerpać wiele radości. Od teraz jeszcze bardziej chcą, żeby ruch był nieodłącznym elementem ich codzienności. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą i najskuteczniejszą nauką.

czytaj dalej…