INFORMACJA DLA RODZICÓW

W czasie pandemii Przedszkole nr 2 otwarte w godzinach: 07:00-17:00

Przedszkole nr 2 w Redzie otwarte od dnia 18.05.2020r.

Od dnia 13.05.2020r. Rodzice/prawni opiekunowie mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola (załącznik nr 1) oraz oświadczenie (załącznik nr 2) do „Procedury funkcjonowania Przedszkola nr 2 w Redzie w czasie trwania pandemii COVID  19”. Wypełnione druki należy przesłać z dwudniowym wyprzedzeniem w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie) na adres: administracja@przedszkole2.reda.pl lub do skrzynki podawczej umieszczonej przy drzwiach wejściowych w godzinach pracy Przedszkola od 07:00 do 17:00.

covid – procedura-nowa

wniosek rodzica do przyjęcia dziecka w czasie pandemii

Załącznik numer 2

Czyściochowe przedszkole

Nasze przedszkole realizuje program edukacyjny “Czyściochowe Przedszkole” organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Głównym celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych od najmłodszych lat. Program podzielony jest na 6 kompleksowych tematów zgodnych z Podstawą Programową: Mycie zębów, Higiena nosa, Ochrona skóry, Czystość rąk, Kąpiel, Korzystanie z toalety.

W ramach programu “Czyściochowe Przedszkole” Gr. VI Pszczółki przygotowała i zgłosiła do konkursu swoją pracę plastyczną “Zasady Świnki Zakatarzynki”. Codziennie można oddawać jeden głos poprze aplikację “Rossmann Junior”. Głosować należy do 24 maja. Przedszkole może wygrać bon na artykuły higieniczne o wartości 500 zł.

Zapraszamy rodziców do codziennego udziału w głosowaniu klikając w link poniżej:

https://www.rossmann.pl/czysciochowo/przedszkole-nr-2-w-redzie,14724

UWAGA

Od 25.03.2020r. prowadzimy zdalne nauczanie. Dziękujemy rodzicom za to że jesteście z nami i w tak aktywny sposób w nich uczestniczycie.

Nauczyciele przesyłają każdego dnia propozycje różnych zabaw, ćwiczeń oraz form spędzania czasu z dziećmi w domu. Mamy nadzieję, że zajęcia w takiej formie uatrakcyjnią Państwu czas z dziećmi. Zachęcamy również do korzystania z linków.

Jesteśmy zobowiązane do realizowania podstawy programowej i tylko z Państwa pomocą może nam się to udać. W przedszkolu nauczyciel towarzyszy dziecku przez cały czas. Pokazuje, objaśnia, powtarza, naprowadza. Teraz to Państwo przejmują naszą rolę. Proponujemy różne aktywności i zachęcamy do wspólnej zabawy. Dziękujemy za nadsyłane zdjęcia prac i różnych aktywności dzieci – kulinarnych, porządkowych, ogrodniczych… oglądając Wasze prace cieszymy się, że tworzymy dzieciom namiastkę przedszkola. Pamiętajcie, że myślimy o Was, zastanawiamy się, jak sobie radzicie. W razie pytań, wątpliwości, sugestii, itp. jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Wierzymy, że ten czas minie szybko i spotkamy się w spokojniejszej rzeczywistości. Tęsknimy za powrotem do „normalności”. Przedszkole bez dzieci, bez gwaru i śmiechu jest tylko budynkiem, pustym i smutnym. Zdalne nauczanie tak małych dzieci jest trudnym wyzwaniem, z którym musimy zmierzyć się. Liczymy na Państwa dalszą współpracę.

Z podziękowaniem i pozdrowieniami

grono pedagogiczne i dyrekcja

Odpłatność za przedszkole

W związku z wprowadzoną kwarantanną i zamknięciem Przedszkola nr 2 w Redzie opłaty za wyżywienie zostają wstrzymane do czasu ponownego otwarcia placówki.

INFORMACJA

W związku z zaistniałą sytuacją, warsztaty psychologiczno -logopedyczne dla rodziców nie odbędą się w dniu 01.04.2020. 
Nowy termin zostanie podany do wiadomości  po otwarciu przedszkola. 
 
Logopeda
Angelika Zielke 
 
Psycholog
Natalia Czap-Kubicka 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021 – INFORMACJA DOTYCZĄCA WYWIESZENIA LIST KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

Ze względu na wprowadzone w dniu 24 marca 2020 r. przez rząd obostrzenia związane z poruszaniem się, wyniki rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz do oddziałów przedszkolnych i do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021, oprócz umieszczenia na drzwiach wejściowych do placówek oświatowych, zostaną w dniach 26 i 27 marca 2020 r. przekazane przez sekretariaty każdemu rodzicowi/opiekunowi prawnemu kandydata, mailowo i telefonicznie (jeśli nie został podany adres e-mail).

REKRUTACJA – INFORMACJE

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną umieszczone dnia  26.03.2020r. na drzwiach głównych w budynku Przedszkola nr 2 w Redzie

Prosimy rodziców, których dzieci zostały zakwalifikowane na rok 2020/2021 do Przedszkola nr 2 w Redzie o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia w terminie: 26.03.2020r.-01.04.2020r.

Potwierdzenia prosimy wysyłać na: administracja@przedszkole2.reda.pl, w formie skanu lub zdjęcia

Załącznik: Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola

 

Materiały dla rodziców

Drodzy rodzice zachęcamy do zaglądania na stronę internetową do poszczególnych grup. W ramach pracy zdalnej umieszczamy na niej propozycje pomocy, tj. piosenki, wiersze, zabawy