Przedszkole Nr 2 w Redzie od 01.09.2018 roku jest przedszkolem publicznym. Przedszkole mieści się w budynku przy ul. Łąkowej 27 . Organem prowadzącym jest Gmina Miasto Reda.

Do naszego przedszkola uczęszcza 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Obecnie posiadamy 6 oddziałów mieszczących się w przestronnych i dobrze wyposażonych salach dydaktycznych. Każda z grup posiada indywidualną nazwę zaczerpniętą ze świata zwierząt i bajek są to: Krasnoludki, Biedronki, Jagódki, Żabki, Jeżyki i Sówki. Przedszkole wyposażone jest w projektor multimedialny oraz dywany i tablice interaktywne.

W przedszkolu do dyspozycji dzieci przeznaczony jest gabinet terapeutyczny, w którym Państwa pociechy pracują pod okiem logopedy i psychologa. Zajęcia jakie proponujemy dzieciom dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb. Naszym podopiecznym tworzymy jak najlepsze warunki rozwoju, tym samym ułatwiając im start i powodzenie w dalszej edukacji.

Dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią, gdzie panie kucharki przygotowują zdrowe, smaczne i zbilansowane posiłki, dzięki zastosowaniu pieca konwekcyjno – parowego oraz wysokiej jakości produktów.

Przedszkole posiada duży plac zabaw wyposażony w dwie piaskownice, w tym jedną zadaszaną, huśtawki z siedziskiem, huśtawki typu „bocianie gniazdo”, huśtawki sprężynowe, karuzele, bujak  czteroosobowy, bujak trzyosobowy, bujaki pojedyncze, trzy sprawnościowe place zabaw wraz ze zjeżdżalniami oraz inne wyposażenie, które uatrakcyjnia dzieciom zabawy w ogrodzie.

Od września 2018 roku Przedszkole nr 2 w Redzie realizuje projekt „Przedszkolaki z perspektywą” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.