6 marca, czyli w Europejski Dzień Logopedy, w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów i nagród w III miejskim konkursie logopedycznym „Dźwięki wiosny” organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Redzie oraz Urząd Miasta Reda. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5 i 6- letnich z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z naszego miasta.

Celem konkursu było promowanie prawidłowego rozwoju mowy wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców oraz motywowanie do wspólnej zabawy i ćwiczeń logopedycznych. Ponadto dzieci wsłuchując się w przyrodę szukały dźwięków, jakie słyszymy wiosną. Konkurs ten miał na celu także rozwijanie inwencji twórczej, sprawności manualnej i wyobraźni. Koordynatorami przedsięwzięcia były Angelika Zielke, Agnieszka Pranszke oraz Natalia Grabowska, które otrzymały razem 23 prace.

Jak co roku jury miało problem z wybraniem tych najlepszych, bo wszystkie były wyjątkowe. Zastępca Burmistrza – pan Łukasz Kamiński wręczył prezenty dla I, II i III miejsca oraz dla 6 wyróżnień, a dla pozostałych uczestników upominki. Natomiast Pani Dyrektor naszego przedszkola – Katarzyna Korkosz każdemu osobiście wręczyła dyplom, a jedną pracę wykonaną przez grupę „Słoneczek” z Przedszkola nr 2 nagrodziła nagrodą specjalną uwzględniając trud, wysiłek oraz pomysłowość. Wspaniałe nagrody zawdzięczamy Urzędowi Miasta Redy, Dyrektorowi oraz Radzie Rodziców Przedszkola nr 2 w Redzie oraz naszym darczyńcom: Usługi Transportowe Robert Lewicki, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Ciepłowniczo-Komunalnemu „Koksik” Spółka z o.o., OX System Krzysztof Kołodziejczyk, Sportowa Jedyneczka Arkadiusz Janor, którym raz jeszcze dziękujemy. Natomiast wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w kolejnym roku na następnej odsłonie miejskiego konkursu logopedycznego.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ